banner15

Hakkari saldırısında 'cenaze' skandalı

Genelkurmay ve Hakkari Valiliği'nin "şehit oldu" dediği uzman çavuşun cenazesine ulaşılamadığı iddia edildi.

Hakkari saldırısında 'cenaze' skandalı

Hakkari Valiliği ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından "Şehit" olduğu açıklanan Uzman Çavuş Erhan Ar'a ait herhangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtilerek bugünkü cenaze töreni iptal edildi

Yozgat Valisi Necati Şentürk, Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemelerde şehit olduğu açıklanan Uzman Çavuş Erhan Ar'a ait herhangi bir bulguya rastlanılmadığını belirterek, bugünkü cenaze töreninin iptal edildiğini duyurdu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki saldırıda ilk etapta kayıp olduğu belirtilen daha sonra "şehit" olduğu açıklanan uzman çavuş Erhan Ar'a ait Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanılamadığı bildirildi.

'ANNE BEN ÖLMEDİM'

Dün benzer bir olay Kayseri'de de yaşanmıştı. Çukurca'daki hain saldırıda Uzman Çavuş Sadettin Arslan'ın adı da "şehitler" arasında geçti. Ancak, saldırıya uğrayan birlikte görev alan ve 15 saniye farkla ölümden döndüğünü söyleyen Sadettin Arslan, dün fırsat bulup annesi Cennet Arslan'ı telefonla aradı ve "Anne ben şehit olmadım, yaşıyorum. Saldırıda oradaydım ama benim burnum bile kanamadı, merak etme" dedi.

Ancak askeri yetkililer hayatını kaybeden askerlerin ailelerine acı haberi iletip Arslan Ailesi'nin evine gitmeyince Uzman Çavuş Sadettin Arslan'ın yaşadığı ortaya çıktı.

Anne Cennet Arslan, oğlu Uzman Çavuş Sadettin Arslan'ın sesini duyunca yaşadığına inandığını söyledi. Oğlunun hayatta olduğuna sevindiğini belirten Cennet Arslan, ancak onun silah arkadaşlarının hayatını kaybetmesine çok üzüldüğünü, anaların yüreğini yanmaması için artık terörün bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 15:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35