banner39

Hakkari'de askeri kışlaya saldırı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 kişinin ölümü ile sonuçlanan olaylar sebebiyle Hakkari'de öğle saatlerinde olaylar çıktı

Genel 08.06.2014, 23:56 09.06.2014, 09:25
Hakkari'de askeri kışlaya saldırı

Hakkari Yeni Mahalle'de toplanan bir gurup, Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Fatih Bülbül Kışlası'na taş ve molotof kokteyl ile saldırdı.

Eylemciler askeri kışlanın isminin yazılı olduğu tabelayı molotof kokteyli atarak yaktı. Askeri kışlada molotof ve taş yağmuruna tutulan askerler, olayı kışla içinden takip etti, eylemcileri dağıtmak için havaya ateş açtı.

Kışla yakınında bulunanlar, çektikleri fotoğrafları medya ile paylaştı.

CİZRE'Yİ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİLER

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde dün akşam çıkan çatışmada 2 ölmesi, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde protesto edildi.

Yapılan basın açıklamasının ardından yüzleri kapalı bir grup, barikat kurarak yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yapmak istedi. Bu gruba polis müdahale edince, ortalık savaş alanına döndü.

BDP'nin çağrısı üzerine bugün akşam saatlerinde Nur Mahallesi'nde bir araya gelen ve aralarında Belediye Başkanı Leyla İmret'in de bulunduğu yaklaşık bin kişi, Sanat Sokağı'na gitmek üzere yürüyüşe geçti. Döryol Kavşağı'nda önlerini kesen polis ile yapılan müzakere sonucu yürümelerine izin verilen grup, Sanat Sokağı'na gelerek burada basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

Grup üyeleri eylem sonrası olaysız bir şekilde dağılırken, yüzleri maskeli bir grup, yola barikat kurarak, yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yapmaya başladı. Kontrol nedeniyle İpek Yolu'nda uzun TIR kuyruğu oluştu. Bunun için grubu dağıtmak için gaz bombaları ve tazyikli su kullanan güvenlik güçlerine göstericiler de molotof kokteylleri, havai fişek ve taşla karşılık verdi. Olaylar devam ederken ilk kez 2 kobra helikopteri de Otogar ve Dörtyol Kavşağı mevkiinde alçak uçtuğu görüldü.

Göstericiler ile polis arasındaki gerginlik zaman zaman devam ediyor.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?