banner15

Hanefi Avcı: Cemaate karşı değilim

Önemli bir soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği için tutuklanan Hanefi Avcı, kendini savunmak için basındaki tanıdıklarına mektup yazdı.

Hanefi Avcı: Cemaate karşı değilim

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsmi Avcı'nın kitabını yazan gazeteciler arasında geçen gazetecilere Hanefi Avcı'dan mektup geldi. Hanefi Avcı mektupta kendini savunan açıklamalarda bulunuyor. Savcıya ifade vermeyen Hanefi Avcı hakkındaki iddialara gazetecilere yazdığı mektup üzerinden cevap verdi. Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden el yazısıyla 6 sayfa mektup gönderdiği gazetecilerin içinde Nedim Şener ve Ruşen Çakır da var.

Gazeteci Ruşen Çakır NTV ekranlarında kendisine ulaşan mektupla ilgili bilgiler verdi. Mektubun el yazısıyla yazıldığını ve 6 sayfa olduğunu anlatan Çakır, "Avcı çok çarpıcı açıklamalar" yazmış dedi.

İşte Ruşen Çakır'ın ağzından mektupla ilgili verdiği bilgiler:
Gazete ve medyayı takip ediyor. Hakkındaki iddialarını sızdırılma olduğu söylüyor. "İmkanlarım kısıtlı" diye mektup yazmış. 6 sayfa ve el yazısıyla yazılmış.

Şunlar yazıyordu:
""Ne Necdet Kılıç'la ne de başkasıyla yasadaşı bir ilişkim olmadı, en ufak bir kanıt bulamazlar. Necdet Kılıç yüzünden tutuklanmadım. Asıl Necdet Kılıç benim yüzümden tutuklandı. Komplo kurdular. Bana şantaj yapıldığı için  kitabı yazdığım söyleniyor ama, özel hayatımla ilgili bilgileri bilmesi gerekenler  2009'un 6. ayından beri biliyorlar, gizli saklım yok. Şifre kırıcı bir alet yok haberim yok Necdet Kılıç'la bilgisayar üzerinden de hiç görüşmedim. Mail dökümlerime baksınlar. Sol bir örgütlen irtibatlandırmak istiyorlar, ben yıllarımı solla mücadeleye adamış insanım. Bugün Türk polisine sorun, onların iddiasıyla benim iddiamı yanyana koysnlar ne düşünüyorlar. şkenceci olarak tanıtılmaktan çok şikayetçiyim, devletin prosedürüydü uyguladım. Ama bu yöntemi uyguladığım insanlarla daha sonra arkadaş oldum. Benim cemaatlrla ilgili bir sorunum yok. Kitabı okumadan yalan şeyler söylüyorlar. Cemaatlere karşı değilim. Kitabım belge dolu. Yasadışı faaliyetlerle dinleme yaptıkları için rahatsızlık duydum.

Gülen ve tarikatlara karşı değilim."

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 17:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48