banner39

Hanefi Avcı'nın eşinden kitap itirafı

Hanefi Avcı'nın eşi, bir televizyon programına verdiği kısa demecinde farkında olmadan, Avcı'nın kitap yazdığından habersiz olduğunu söyledi

Genel 09.03.2011, 12:13 09.03.2011, 12:13
Hanefi Avcı'nın eşinden kitap itirafı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hanefi Avcı'nın yazdığı kitabın, kendi eli ürünü olmadığı iddialara uzun zamandır medyada dillendiriliyor. Hatta ortaya atılan bazı iddialara göre kitabı Nedim Şener yazdı. Ancak tüm bunlara rağmen Avcı'nın kitabının kimler tarafından yazıldığı kesin olarak bilinmiyor.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Zaman Gazetesi Yazarı Etyen Mahçupyan, bugün çok ilginç bir tespitte bulundu. Hanefi Avcı'nın eşinin bir televizyon programında yaptığı kısa süreli konuşmayı hatırlatan Mahçupyan, kafalardaki kitabın Avcı tarafından yazılmadığı şüphelerini biraz daha artırdı.

Mahçupyan'ın yazısını ilgili bölümü: "Hanefi Avcı, bir kitap sergisinde son kitabını imzalıyor ve yanında da eşi oturuyor. Gazetecilerden biri mikrofonu Avcı'nın eşine uzatarak, kitap yazma döneminin nasıl yaşandığını soruyor. O da mealen şöyle cevap veriyor: "Ben de pek farkında değildim, meğer kitap yazıyormuş..." Bu sahne milyonlarca insanın gözü önünde oldu. Kısacası Avcı'nın kitabının en azından önemli bir bölümünün kendisi tarafından yazılmadığını tahmin etmek zor değil. Soru, bu yazarın kim olduğu... Bu kişinin Nedim Şener olduğunu söyleyecek durumda değiliz, ama savcılığın bu yönde şüphesinin olmasını da yadırgayacak halimiz yok."Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?