Harper Lee'nin yeni romanı eksik basılmış

Bülbül'ü öldürmek kitabının devamı olarak yazılan Go Set a Watchman romanının son sayfalarının eksik paragraf ve cümlelerle basıldığı bildirildi

Harper Lee'nin yeni romanı eksik basılmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pulitzer Ödüllü yazar Harper Lee’nin 1960’da kaleme aldığı To Kill a Mockingbird/ Bülbülü Öldürmek adlı romanının devamı niteliğinde yayınlanan Go Set a Watchman, piyasaya çıkar çıkmaz büyük bir satış rakamı yakaladı. Ancak okuyanları kitabın son sayfalarında kötü bir sürpriz bekliyor.

BBC’de yer alan habere göre kitabın kopyalarının son sayfalarında, hatırı sayılır derecede eksik paragraflar ve cümleler bulunuyor. İngiltere’de kitap raflarında yer alır almaz 105 bin kopyadan fazla satan romanın eksik paragrafları ve cümlelerini gösteren birçok fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaşan okuyucular, yayınevi Penguin Random House’a kızgınlıklarını belirtti.

Olayın ardından basın açıklaması yapan yayınevi, kitabın basımı sırasında limitli sayıda kitapta böyle bir hata yaşandığını, Renguin Randon House olarak bir an önce hatalarını telafi edeceklerini öne sürdü.

Paragrafları ve cümleleri solmuş gözüken ve okunmayan kitabın çoğu kopyasının Amazon.com’da satıldığı açıklandı. Amazon, geçtiğimiz aylarda kitabın ön sipariş rekoru kırdığını söyleyerek, şirketin tarihine geçtiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 10:36
banner53
YORUM EKLE

banner39