Hava sıcaklıklıkları artacak

Kuzey kesimlerde sıcaklıkların 1 ila 3 derece arttacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor

Hava sıcaklıklıkları artacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 09:51
banner53
YORUM EKLE

banner39