Havalimanına havan saldırısı iddiaları yalanlandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki patlamanın nedenine ilişkin yapılan haberler nedeniyle açıklama yaptı.

Genel 07.01.2016, 18:39 08.01.2016, 08:00
Havalimanına havan saldırısı iddiaları yalanlandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Patlamanın nedeninin havan topu olduğuna ve yine havan topu atışında kullanılan çatal ayakların elde edildiğine dair bir bilgi Başsavcılığımız soruşturma dosyasında mevcut olmayıp bu hususta Başsavcılığımızca hiçbir basın yayın organına herhangi bir açıklama yapılmamıştır."

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki patlamanın nedenine ilişkin yapılan haberler nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

"GERÇEK DIŞI HABERLER TESPİT EDİLMİŞTİR"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun imzalı basın açıklamasında, "Başsavcılığımız yargı sınırları içerisinde bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında 23 Aralık 2015 tarihinde meydana gelen ve bir vatandaşımızın ölümüne sebep olan patlamayla ilgili olarak, bugün bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada havalimanındaki patlamanın nedeninin havan topu mermisinin atılması olduğu ve ormanlık alanda havan topunu sabit tutmaya yarayan çatal ayakların bulunduğuna yönelik gerçek dışı haberler yapılıp yayıldığı tespit edilmiştir" denildi.

"HAVAN TOPU OLDUĞUNA DAİR..."

Patlamaya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu'nca soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Soruşturma halen devam etmekte olup, henüz sonuçlanmamıştır. Basında ve sosyal medyada yer alan haberlerdeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı gibi patlamanın nedeninin havan topu olduğuna ve yine havan topu atışında kullanılan çatal ayakların elde edildiğine dair bir bilgi Başsavcılığımız soruşturma dosyasında mevcut olmayıp bu hususta Başsavcılığımızca hiçbir basın yayın organına herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Başsavcılığımızca olayın her yönü, detaylı olarak gizli ve titiz bir şekilde araştırılmakta olup sonuçlandığında ayrıca bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" cümleleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?