Haydarpaşa Garı otel olmayacak!

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Garın otel olacağına dair ortada bir kararın olmadığını söyledi

Haydarpaşa Garı otel olmayacak!

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Kentin kapısı tarihi Haydarpaşa Garı'nın, Haydarpaşa Projesi kapsamında otele çevrileceği iddialarına, ilk ağızdan itiraz var.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Garın otel olacağına dair ortada bir kararın olmadığını söyledi. Karaman, "Haydarpaşa'yı çok seviyoruz. Gönlümüzde yatan gar olarak kullanılması. Ancak hızlı tren Marmaray ile birleşince gara ihtiyaç kalmayabilir" dedi.

Seçenekler arasında binanın kültür merkezi ya da fuar alanına çevrilmesi olduğunu söyleyen Karaman, garın geleceğinin STK'ler, akademi  ve mimarların fikirlerinin alınarak belirleneceğini altını çizdi. TCDD Genel Müdürü, tarihi bina hakkındaki kaygıları da 'İstanbullu'nun istemediği hiçbir şeyi oraya yapmayız" diyerek giderdi.

Karaman, tartışmalara da tepkili: "Genel müdür benim. Ben bile ne olacağını bilmiyorum. Otel motel lafı geçiyor. Öyle bir şey yok. Haydarpaşa için koruma amaçlı imar planı hazırladık. Belediye onayının ardından proje uygulanacak. Harem'den Kadıköy'e,1 milyon 300 bin metrekareye kadar arazi var. Proje içinde sadece Haydarpaşa binası yok."

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2012, 12:17
YORUM EKLE

banner26

banner25