banner15

Hindistan ve ABD'nin stratejik ortaklığı sürecek

Hindistan ve ABD, stratejik ortaklıklarını sürdürme konusunda mutabık olduklarını açıkladı.

Hindistan ve ABD'nin stratejik ortaklığı sürecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hafta sonu yapılan 17. Asya Güvenlik Zirvesi'nde bir araya gelen Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile ABD Savunma Bakanı James Mattis'in, iki ülke arasındaki güçlü stratejik ortaklığı devam ettirme sözü verdiği bildirildi.

İKİ ÜLKE ARASINDA GÜÇLÜ STRATEJİK ORTAKLIĞI DEVAM ETTİRME SÖZÜ

"Hindustan Times"ın haberine göre, hafta sonu Singapur'da düzenlenen ve "Shangri-La Diyaloğu" olarak da bilinen 17. Asya Güvenlik Zirvesi'nde bir araya gelen Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile ABD Savunma Bakanı James Mattis, iki ülke arasındaki güçlü stratejik ortaklığı devam ettirme sözü verdi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jeff Davis, "Mattis ve Modi, ABD ve Hindistan arasındaki ilişkilerin öneminin yanı sıra iki ülkenin uluslararası hukuk ve ilkelerin uygulanması ile Hint-Pasifik bölgesinde özgürlüklerin ve şeffaflığın sağlanması için yapılacak iş birliğinde oynadıkları rolü ele aldı." dedi.

Davis, ABD-Hindistan arasındaki güçlü ortaklığı sürdürme konusunda mutabık olduklarını açıklayan ikilinin, bölgede barış, istikrar ve refahı sürdürme konusunda da mutabık kaldıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48