banner39

HSYK'dan 'whatsapp' açıklaması

HSYK'dan yapılan açıklamada, bugün bazı gazetelerde HSYK daire başkanı hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi

Genel 17.02.2014, 18:03 17.02.2014, 18:03
HSYK'dan 'whatsapp' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanı ve HSYK Başkanı Bozdağ, "Toplantıya gelmeyin" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını belirterek, haberde ismi geçen HSYK üyesinin 'what's app' hesabı da bulunmadığını bildirdi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) yapılan açıklamada, "Toplantıya gelmeyin" başlığıyla yayınlanan haberle ilgili olarak, "Somut herhangi bir bilgiye dayanmayan ve sadece soyut bir ifadeyle 'bir HSYK üyesi'ne atfedilen haber gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca haberde ismi geçen HSYK üyemizin 'what's app' hesabı da bulunmamaktadır" ifadesi kullanıldı.

Adalet Bakanı ve HSYK Başkanı Bekir Bozdağ'ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede "Toplantıya Gelmeyin" başlığıyla yayınlanan haberle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Somut herhangi bir bilgiye dayanmayan ve sadece soyut bir ifadeyle 'bir HSYK üyesi'ne atfedilen haber gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca haberde ismi geçen HSYK üyemizin 'what's app' hesabı da bulunmamaktadır. HSYK 1. Dairesinin 11 Şubat 2014 günü yayınlamış olduğu kararname, 'mazeret' kararnamesidir. Kararnamenin hazırlık süreci ve hakim-savcıların Daireye iletmiş oldukları mazeretler konusunda bilgi sahibi olmayanların, yayınlanan kararname üzerinden çıkardıkları sonuçlar, bilgiden yoksun değerlendirmelerdir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?