banner39

Hüda-Par: Saldırı kaosa hizmet ediyor

Hüda-Par Genel Başkanı Yılmaz, Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın öldürüldüğü silahlı saldırı konusunda polisin iyi niyetli olmadığını savundu.

Genel 09.06.2015, 19:01 09.06.2015, 19:01
Hüda-Par: Saldırı kaosa hizmet ediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hüda-Par Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Yeni İhya-Der Başkanı ve parti üyesi Aytaç Baran’ın hayatını kaybettiği silahlı saldırının kaosa hizmet ettiğini söyledi. Yılmaz, polisin de iyi niyetli olmadığını, saldıranlara cesaret vererek kaos planına hizmet ettiğini savundu.

BBC Türkçe’ye açıklamalarda bulunan Yılmaz, Baran’ın, PKK’nın gençlik yapılanması olarak bilinen YDG-H tarafından tehdit edildiğini kaydetti.

YDG-H’nin sosyal medya hesaplarından da saldırı düzenleneceğine dair mesajlar paylaşıldığını ifade eden Yılmaz, “Tüm bunlar bir araya getirildiğinde, PKK’nin bir açıklama yapması lazım” diye konuştu.

Hüda-Par’lıların bugüne dek uğradığı saldırıların hiçbirinin failinin bulunmadığı iddiasını dile getiren Yılmaz şöyle devam etti: “YDG-H’liler tetiği çekmiş olabilir. Failleri yakalamayan devlet sorumludur. Failler kadar onları himaye edenler de sorumludur.”

Yılmaz’ın hedefindeki YDG-H, saldırıyla bir ilgisi bulunmadığını bildirmişti.

Hüda-Par Genel Başkanı, Twitter hesabından paylaştığı mesajdaysa partililere sükunet çağrısında bulundu. Yılmaz, “Arkadaşlarımız sabırlı olsun. Öfkelerine yenilmesin.ortamı karıştırmak isteyenlere fırsat verilmesin. Kaos planını boşa çıkarın.sukunet” diye yazdı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?