Hükümetten Egemen Bağış'a tepki: Yakışıksız!

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Egemen Bağış'ı ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili, "“O konuda bildiğim kadarıyla gerekli açıklamaları yapmışlar, özürleri dilemişler. Ben dinlemedim ama öyle dalga geçme falan var ise yakışıksız bir durum." dedi

Hükümetten Egemen Bağış'a tepki: Yakışıksız!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcı Emrullah İşler, eski bakanlardan Egemen Bağış’ın internete düşen ses kaydı ile ilgili olarak yakışıksız bir durum nitelemesinde bulundu. İşler ayrıca internete düşen ses kayıtlarının halkın üzerinde bir etkisinin olmayacağını söyledi.

İşler, partisinin Ankara Çubuk’ta düzenlediği seçim çalışmalarına katıldı. İşler, katıldığı programlar sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Eski Başmüzakereci ve AB Bakanı Egemen Bağış ile ilgili çıkan ses kaydı hakkındaki düşünceleri de sorulan İşler, “O konuda bildiğim kadarıyla gerekli açıklamaları yapmışlar, özürleri dilemişler. Ben dinlemedim ama öyle dalga geçme falan var ise yakışıksız bir durum. Dolayısıyla özür dilemeleri gerekir, zaten özür dilemişler, bana iletilen bilgide Egemen Bey'in de bu konuda bir açıklaması olmuş. Kaldı ki Egemen Bey, hukuki yollara da başvuracağını söylemiş. Aslında son günlerde bu montajlar, bu kasetler sürekli yayınlanıyor. 30 Mart’ta kadar daha pek çok şey olacağını ben düşünüyorum.” değerlendirmesini yaptı.

İşler, bunların halkın üzerinde bir etkisi olacağı kanaatinde bulunmadığını belirterek, "Aslında başka birilerinin de bu milletten özür dilemesi lazım. Hz. Peygamberi siyasi emellerine alet edenlerin, Hz. Peygambere tweet atma talimatı verdirenlerin veya kamyona bindirenlerin de bu milletten ve İslam ümmetinden özür dilemeleri gerekir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 16:34
banner53
YORUM EKLE

banner39