banner15

İBB FEM Dershanesi'nin tabelalarını söktü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, FEM ve Anafen dershaneleri Mecidiyeköy şubesinin tabelalarını söktü

İBB FEM Dershanesi'nin tabelalarını söktü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ve itfaiye ekipleri, saat 02.00 sıralarında FEM Özel ve Anafen Dershanesi Mecidiyeköy Şubesi'nin önüne gelerek tabelaları indirdi. Tabelaların izinsiz asıldığı ve ilgili yönetmeliğe uygun olmadığı gerekçesiyle indirildiği belirtildi.

Gece saatlerinde tabelaların bulunduğu binanın önüne gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ve itfaiye ekipleri, vinç yardımıyla çalışmalara başladı.

Kendilerine daha önce herhangi bir uyarı ve tebligat yapılmadığını savunan Anafen Dershanesi Müdürü Murat Dinç, zabıta ekiplerinden tabelaların sökülme gerekçesini öğrenmeye çalıştı. Dershane yetkilileri ve basın mensuplarının sorularına bir süre cevap vermekten kaçınan belediye görevlileri daha sonra işlemin Reklam İlan Yönetmeliği 22. Maddesi uyarınca yapıldığını savundu. Belediye ekipleri tabelaların izinsiz olduğunu iddia etti.

Anafen Dershanesi Müdürü Murat Dinç, olayı tesadüf eseri gördüklerini ifade etti. Dinç, belediye ekiplerine gerekli izinlerinin olup olmadığının ilgili birimlerinden araştırılması için sabaha kadar müsaade istediklerini ancak olumlu cevap alamadıklarını dile getirdi.

İtfaiye merdivenine çıkan ekip, tabelaları parçalar halinde vinç yardımıyla yerinden çıkararak bir kamyonete yükledi. Yaklaşık 5 saat süren çalışma sonucu dershaneye ait 2 tabela kaldırıldı.

Zabıta ekipleri, binaların ön cephelerinde bulunan, birinci katlar haricindeki izinsiz reklam panolarının kaldırılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 08:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48