banner15

İçişleri de TSK gibi açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı da Genelkurmay Başkanlığı'nın sürekli yaptığı 'terör' açıklaması gibi bir açıklama yaptı. Açıklamada "dört terörist öldürüldü" denildi

İçişleri de TSK gibi açıklama yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İçişleri Bakanlığı da artık Genelkurmay Başkanlığı gibi açıklama yapacak. Bakanlık ilk kez çatışmaların sonucuyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, dün ve önceki gün çıkan çatışmalarda 4 PKK'lının öldürüldüğünü, kamplardan kaçan 1 kişinin teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, güvenlik güçlerince son günlerde icra edilen faaliyetlere ilişkin bazı hususların kamuoyu ile paylaşılmasında fayda görüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak'ta bulunan Kandil, Hakurk, Zap, Avaşin, Sideka ve Metina'daki örgüt kamplarına yoğun hava ve topçu atışları sonucu ağır zayiat verdirildiği anımsatıldı.

Tunceli'de örgüt mensuplarıyla Jandarma timleri arasında önceki gün çıkan çatışmada, güvenlik güçlerinde herhangi bir zayiat meydana gelmediği belirtilen açıklamada, olay yerinde 19 Ağustos günü yapılan aramada 1 kadının ölü ele geçirildiği kaydedildi.

Siirt'in Eruh ilçesi Bilgili Üs bölgesine, önceki gün bir grup örgüt üyesi tarafından uzun namlulu silah ve roket mermileriyle yapılan saldırıda 1 astsubay ve 1 erin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı anlatılan açıklamada, saldırı sonrası başlatılan operasyon sonucunda 19 Ağustos günü 1 kadın terör örgütü üyesinin silah ve teçhizatıyla birlikte ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

Örgüt üyelerinin Pervari İlçe Emniyet Amirliği ve bitişiğindeki Pervari Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığına, aynı gün roket ve uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirdiği ve 3 sivil vatandaşın yaralandığı anlatılan açıklamada, olay sonrası yapılan operasyon sonucu, dün 2 kişinin silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildiği bildirildi.

Örgüt kamplarından ayrılıp kaçan 1 kişinin ise Silopi jandarmasına teslim olduğu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 13:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35