banner39

İDO'nun rakibi eylülde seferlere başlıyor

Bursa Deniz Otobüsleri'nin seferlerinin eylül ayında başlaması öngörülüyor

Genel 03.08.2012, 16:51 03.08.2012, 18:19
İDO'nun rakibi eylülde seferlere başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstanbul şehir hatlarına bağlı iskelelerin Bursa Deniz Otobüsleri tarafından kullanılmasına imkan tanıyan kararnamenin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından imzalanmak üzere olduğunu söyledi. Başkan Altepe, "Bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştüm. Belediye şirketi olduğumuz için bir sorun çıkmayacağını belirterek onay verdi ve ilgili kararı da hemen imzalayacağını söyledi." dedi.

Başkan Recep Altepe, kamuoyu tarafından merakla beklenen Bursa- İstanbul arası deniz ulaşımının alternatif bir yolla sağlanmasına ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. Başkan Altepe, Bursa-İstanbul arasında deniz otobüsü seferleri düzenleyen ve alanında tekel olan İDO´nun özelleştirildikten sonra anlamsız uygulamalarla yolcuları mağdur ettiğini hatırlattı. Farklı fiyat uygulamalarının müşteriler arasında isyan oluşturduğunu vurgulayan Başkan Altepe, Bursa Deniz Otobüslerinin alternatif bir ulaşım şirketi olarak bu mağduriyeti ortadan kaldıracağını söyledi.

Özellikle Bursalılardan konuya ilişkin yoğun şikayetler aldıklarını ifade eden Başkan Altepe, şunları ifade etti: "Bunun üzerine kendi şirketimizi kurarak Bursa ile İstanbul arasında karşılıklı deniz otobüsü seferleri düzenlemeye karar verdik. Şirketin kurulumunu gerçekleştirdikten sonra çalışmalara hemen başladık ve iskeleler için izin müracaatlarında bulunduk. İstanbul şehir hatlarına bağlı Kabataş iskelesinin kullanılmasına ilişkin kararname, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın önünde duruyor. Ben buraya gelmeden önce kendisiyle görüştüm. Bir an evvel gemileri alıp, eylülde seferlere başlamak istediğimizi söyledim. O da başvuruyu belediye şirketinin yapması nedeniyle bir sorun olmadığını belirterek, onay verdi ve kararnameyi hemen imzalayacağını söyledi. Bundan sonra geriye gemilerin getirilmesi kaldı. Daha önce alınması için ön anlaşmaya vardığımız gemileri Bursa´ya getirerek, seferleri başlatmayı planlıyoruz. İnşallah eylül ayı itibariyle, iki şehir arasında rahat, problemsiz bir deniz ulaşımı mümkün olacak." Başkan Altepe, seferlerin Güzelyalı ile Kabataş iskeleleri arasında başlayacağını, gelen talebe göre iskele sayısının artabileceğini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü