banner15

İETT'den akbil açıklaması

İETT'nin AKBİL'leri kullanımdan kaldırmak gibi bir çalışması bulunmadığı ifade edilerek mevcut durumda AKBİL'in Elektronikkart ile paralel şekilde kullanıldığı belirtildi

İETT'den akbil açıklaması

İstanbul'da toplu ulaşımda AKBİL'in Ağustos ayı sonunda kullanımdan kaldırılacağı yönündeki haber ve söylemlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada İETT'nin AKBİL'leri kullanımdan kaldırmak gibi bir çalışması bulunmadığı ifade edilerek mevcut durumda AKBİL'in Elektronikkart ile paralel şekilde kullanıldığı kaydedildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Ancak İETT, farklı avantajlar taşıyan ve ileride 'şehir kart' konseptine dönüşmesi planlanan Elektronikkart'ı tanıtmak amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanya uyarınca; AKBİL'ini getiren herhangi bir ek ücret ödemeden Elektronikkart alabiliyor. Halen Elektronikkart ile eş zamanlı kullanılan AKBİL'lere İstanbul'un çeşitli noktalarında bulunan İETT ve özel elektronik bilet satış bayilerinden dolum yapılabiliyor. Vatandaşların ekonomik ömrünü tamamlamış veya arızalanmış AKBİL'lerini Elektronikkart ile değiştirmeleri gerekmektedir. Normal çalışır durumdaki AKBİL'lerini ise kullanmaya devam edebilirler."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 16:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35