banner39

İHH ramazanda 81 ülkedeydi

İHH ramazan ayında 81 ülkede ve Türkiye'nin 69 il ve ilçe merkezine yardım ulaştırdı

Genel 10.08.2013, 16:08 10.08.2013, 16:26
İHH ramazanda 81 ülkedeydi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ramazan ayında 81 ülkede yardım dağıttı.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, İHH bu yıl ramazan ayında Türkiye'nin dahil olduğu 81 ülke ve bölgede ihtiyaç sahibi 1 milyon insana yardım ulaştırdı.

İHH yetkilerinin yanı sıra yardım gönüllüleri, doktorlar, psikologlar, gazeteci ve yazarlardan oluşan ekipler, tespit edilen bölgelerde ihtiyaca göre kumanya dağıtımı, iftar organizasyonları, zekat-sadaka bağışı ve sağlık gibi yardım faaliyetleri gerçekleştirdi.

Yardım faaliyetleri arasında kriz ve doğal afet bölgelerinde acil yardım çalışmaları, günlük sıcak yemek dağıtımı, gezici aşevi, yetim çocuklara yönelik yardımların yanı sıra yoksullukla mücadele eden bölgelerde ise gıda, bayramlık kıyafet ve ev eşyası yardımları ile çadır kent, yetimhane, cami, okul ve konut açılışı ile iş-meslek edindirmeye yönelik çalışmalar yer aldı.

TÜRKİYE'DE 69 İL VE İLÇE MERKEZİNE YARDIM ULAŞTIRILDI

Türkiye'de de 69 il ve ilçe merkezinde gerçekleştirilen yardım faaliyetleri kapsamında 25 bin muhtaç aileye kumanya ulaştırılırken, 41 ilde de 6 bin 600 çocuğa çocuk kumanyası ve kırtasiye paketi dağıtıldı.

Ayrıca yardımlar kapsamında Gezici İftar Tırı ile ramazan boyunca 25 il dolaşılarak 45 bin kişiye iftar yemeği verildi.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?