banner39

İİT gıda güvenliğini masaya yatırıyor

İslam İşbirliği Teşkilatı 6. Bakanlar Toplantısı çerçevesinde İstanbul'da gıda güvenliği ve tarımsal kalkınma konuları masaya yatırılacak

Genel 03.10.2011, 11:46 03.10.2011, 11:46
İİT gıda güvenliğini masaya yatırıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in daveti üzerine Türkiye'nin ev sahipliğinde 3-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan İslam İşbirliği Teşkilatı 6. Bakanlar Konferansı, "Gıda Güvenliği: Tarımsal Kalkınma, Gıda ve Yeterli Beslenme" temasıyla toplanıyor.

Konferansta teşkilata üye tarım bakanları ve uluslar arası kuruluşların üst düzey yöneticileri bir araya gelecek. Üç gün sürecek konferansın birinci gününde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, açılış konuşması yapacak. 

ÖNEM TAŞIYAN KONULAR

Daha sonra "İslam İşbirliği Teşkilatı ülkelerinde, gıda güvenliği, tarımsal kalkınma, gıdaya erişim ve beslenme" gibi büyük önem taşıyan konularda görüşmeler yapılacak ve en iyi uygulamalar paylaşılacak. Toplantıda gıda ve tarım alanında İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri arasındaki işbirliği de gözden geçirilecek. Konferansın ikinci gününde bakanlar gündemi ve karar taslakları ele alınacak. 

Konferansın üçüncü gününde ise 5. Tarım Bakanları Konferansı Oturum Başkanı Sudan Tarım Bakanı Abdulhalim İsmail el Mutafı'ın konuşmasının ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kürsüye çıkacak. Bakan Eker'in konuşmasından sonra, katılımcıların gerçekleştireceği oturumların ardından konferans sona erecek. 

KONFERANS WEB TARIM TV'DE CANLI

İstanbul Hilton Otel'de yapılacak toplantıyı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın resmi yayın organı Web Tarım TV 3 gün boyunca canlı olarak yayınlayacak. Web Tarım TV, ağırlayacağı konuklarla dünya tarımının geleceğini de masaya yatıracak. Konferansın bütün detayları www.tarimtv.gov.tr internet adresinden konferans boyunca takip edilebilecek. 

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?