banner15

İki askerin cenazesi kayıp

Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 2 asker cenazesinin kayıp olduğu belirtildi.

İki askerin cenazesi kayıp

Hakkari-Çukurca karayolunda PKK tarafından düzenlenen saldırılar sonucu meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 2 asker cenazesinin kayıp olduğu bildirildi.

Sabah saatlerinde Hakkari'den 12 kilometre mesafede bulunan Hakkari-Çukurca karayolu Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında meydana gelen 4 ayrı şiddetli patlamada, 3 zırhlı taşıyıcı personel aracının havaya uçması sonucu 1 köy korucusu olmak üzere 8 asker hayatını kaybederken, 1 korucu ile 13 asker olmak üzere 14 kişi yaralanmıştı. Patlamada sonra yapılan araştırmada ise, 2 askerin daha hayatını kaybettiği ve cenazelerinin arandığı bildirildi.

HAKKARİ VALİSİ KONUŞTU

İHA muhabirinin akşam saatlerinde telefonla görüştüğü Hakkari Valisi Muammer Türker, şunları söyledi:

"Hakkari-Çukurca karayolunun 12. kilometresinde 4 ayrı patlama meydana geldi. Patlamada 7 asker, 1 köy korucusu olmak üzere 8 şehit verdik. 1 korucu olmak üzere 14 asker yaralandı. 2 şehit askerin ise kayıp olduğu belirtiliyor. Kayıp asker cesetlerinin bulunması için Zap Vadisi çevresinde arama çalışmaları sürüyor. Patlamanın hemen ardından karadan ve havadan bölgede bir operasyon başlatılmıştır."

Çukurca ilçesi Kazan Vadisi ile Şorti mevkiinde çatışmaların olduğu sorusuna ise, Vali Türker, "Bölgede operasyonlar devam ediyor. Çatışmaların olup olmadığı hakkında daha net bir bilgi alamadık. Ancak bölgede havadan ve karadan operasyonlar sürüyor" şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 02:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35