banner39

İki firma Sabiha Gökçen'e ortak oluyor

Malaysia Airports ile Limak Grubu Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanına ortak oluyor

Genel 13.02.2014, 11:41 13.02.2014, 11:41
İki firma Sabiha Gökçen'e ortak oluyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Malaysia Airports MSC Sdn Bhd ile Limak Grubu, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve LGM Havalimanı İşletmelerinin yönetimine ortak oluyor. 

Rekabet Kurulu, Malaysia Airports Holdings Berhad'ın, iştiraki Malaysia Airports MSC Sdn Bhd aracılığıyla İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme AŞ ve LGM Havalimanı İşletmeleri Ticaret ve Turizm AŞ'nin yüzde 40 oranındaki hisselerinin devralınması işlemine izin verdi. 

Böylece, Malaysia Airports MSC Sdn Bhd ile Limak Grubu söz konusu şirketlerin yönetimine ortak olacak. 

Rekabet Kurulu, Alliance One Tütün AŞ tarafından yüzde 50 oranında hissesinin devralınması suretiyle Oriental Tütün Paketleme Sanayi Ticaret AŞ'nin devralan ile Öz-Ege Tütün Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ortak girişimine dönüştürülmesi işlemine izin verdi.

Edison Mission Energy'nin iştiraki Mission Energy Holdings International Inc'nin tüm hisselerinin NRG Energy Holdings Inc. tarafından devralınması işlemine de izin verilmesi kararlaştırıldı.

Kurul ayrıca, Fina Enerji Holding AŞ tarafından yüzde 70 oranında hissesinin devralınması suretiyle Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik AŞ'nin devralan ve Polat Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin ortak girişimine dönüştürülmesi işlemine izin verdi. 

Rekabet Kurulu, Venetos Holding AG'nin Schmolz+Bickenbach AG'yi devralması işlemine izin verildiğini de duyurdu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?