banner39

İki İsrail elçiliğine bombalı saldırı

İsrail'in Tiflis ve Yeni Delhi elçiliklerine bombalı saldırı düzenlendi

Gündem 13.02.2012, 13:42 13.02.2012, 16:11
İki İsrail elçiliğine bombalı saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Tiflis ve Yeni Delhi büyükelçilik araçlarına bombalı saldırı yapıldı. İsrail Dışişleri Bakanlığı, Yeni Delhi'deki bombanın patladığını; Tiflis'tekinin ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de İsrailli bir diplomatın aracında patlama meydana geldi. Büyükelçilik önündeki araçta meydana gelen patlamada bir kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail Büyükelçiliği Sözcüsü David Goldfarb, patlama olduğu sırada arabanın Büyükelçiliğin yakınında olduğunu kaydetti.Hindistan polisi, elçilik yakınında bir aracın yandığını doğruladı.


GÜRCİSTAN'DAKİ BOMBA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te İsrail Büyükelçiliğine ait bir araçta bomba bulundu.Polis, İsrail Büyükelçiliğine ait araçta ele geçen bombanın etkisiz hale getirildiğini bildirdi.Gürcistan İçişleri Bakanlığı, İsrail Büyükelçiliğinin bir çalışanının otomobiline yerleştirilen bombayı bularak, polise haber verdiğini ve bombanın etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Bu arada, İsrail, Gürcistan ve Hindistan'daki diplomatik personeline yönelik saldırıları teyit etti. İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Yigal Palmor, Yeni Delhi ve Tiflis'teki saldırıları doğruladı. Patlamada yaralananlardan birinin İsrailli olduğu belirtildi.

KAFA KARIŞTIRACAK EYLEMLER

İsrail'in büyükelçiliklerinin İran tarafından hedef alınacağını öne sürmesinden sonra meydana gelen bu iki saldırı kafa karıştırdı. Son üç günde basında çok sayıda, İran'ın İsrail tarafından ABD'nin onayıyla olsa da olmasa da vurulacağı haberleri dolaşıyordu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?