banner39

İkiz kardeşler, birlikte öldü

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler, arkalarında hüzünlü hikayeler bıraktı. Kimi ikiziyle birlikte, kimi emekli olduğu halde ev almak için çalışırken...

Genel 14.05.2014, 22:08 15.05.2014, 00:19
İkiz kardeşler, birlikte öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Manisa'da 11 yıl önce madenlerde çalışmaya başlayan ikiz kardeşler İsmail-Süleyman Çata, Soma'daki maden ocağında meydana gelen yangında hayatını kaybetti.

Soma'nın Bayat köyünde 1982 yılında doğan ilkokul mezunu ikiz kardeşler İsmail Süleyman Çata'nın aynı gün askere gittiği öğrenildi. Önce farklı yerlerde askerlik yapmaya başlayan Çata kardeşlerin, babaları Ahmet Çata'nın dilekçesiyle aynı birlikte askerliklerini tamamladığı öğrenildi.

7 yıl önce aynı gün evlenen kardeşlerden İsmail Çata'nın ikiz çocuğu, Süleyman Çata'nın ise 1 çocuğu oldu. Maden ocağında aynı vardiyada çalışan ikizler, çalıştıkları maden ocağında çıkan yangında yaşamlarını yitirdi.

Baba Ahmet Çata tarafından teşhis edilen ve Bayat köyünde evlerinin bahçesinde dua okunan İsmail-Süleyman kardeşlerin cenazeleri köy mezarlığında toprağa verildi.

İkizlerin annesi cenaze töreni sırasında ayakta güçlükle durabildi.

EV ALMAK İÇİN GERİ DÖNDÜ
Engin Yıldırım'ın (40) yaklaşık bir yıl önce emekli olduğu madende "ev alabilmek" için yeniden çalışmaya başladığı öğrenildi.

Aynı madende çalışan kardeşi Hüseyin Yıldırım tarafından madenden çıkartılan bir çocuk babası Yıldırım'ın cenazesi, Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy beldesinin Kargılı köyüne getirildi.

Yıldırım'ın cenazesi köydeki evinin önünde helallik alınmasının ardından tören için köy meydanındaki musalla taşına konuldu.

Buradaki törene Yıldırım'ın eşi Aliye, oğlu Deniz (14), annesi Cennet, babası Ramazan ile Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Müftüsü Mecit Amil ve diğer ilgililer katıldı.

Törenin ardından Yıldırım'ın naaşı, köy mezarlığına götürülüp defnedildi. Bir süre önce aynı madenden emekli olan Yıldırım'ın bir ev alabilmek için tekrar çalışmaya başladığı bildirildi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
16
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?