banner15

'İmam-Hatiplerin orta kısmı açılsın' talebi

ÖNDER Başkanı Korkut, kesintisiz eğitim uygulamasıyla ortadan kaldırılan İmam-Hatiplerin orta kısmının yeniden açılması gerektiğini söyledi

'İmam-Hatiplerin orta kısmı açılsın' talebi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ÖNDER verdiği iftarla İHL mezunlarını ve mensuplarını buluşturdu. Eminönü’nde bulunan genel merkezde yapılan iftar yemeğine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Saadet Partisi Kadın Kolları, CHP İstanbul Kadın Kolları, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Hamza Akbulut, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu katıldı.

ÖNDER Başkanı Hüseyin Korkut burada yaptığı konuşmada sekiz yıllık kesintisiz eğitimle ortadan kaldırılan İmam-Hatiplerin orta kısımları için taleplerini dile getirdi.

Korkut, “İmam-Hatip Liselerinin orta kesiminin açılmasını istiyoruz. Zorunlu dini eğitim in olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Korkut 1999 yılından bu yana önemli mesafe kat ettiklerini dile getirdi. İHL mezunları olarak toplumun hayrı için çalıştıklarını ve bütün gayretlerinin toplumun imanın kurtarmak ve kültürümüzün güzel değerlerinin yaşatılması için gayret ettiklerini anlattı. Korkut bu günlerde güzel gelişmelerin yaşandığını söylerken 28 Şubat dönemi için güzel şeylerin söylenemeyeceğini aktardı. Korkut “8 yıllık kesintisiz eğitim konusunda mutlaka geriye dönük bir uygulama yapılmalıdır. Meslek Liseleri önündeki katsayı engeli bir an önce kaldırılması yönünde çalışma yapılacağını düşünüyoruz” dedi. İHL orta kesiminin tekrar açılması gerektiğini söyleyen Korkut, zorunlu din derslerinin olması gerektiğini dile gerektiğini vurguladı. Korkut, din eğitim i konusunda seçmeli derslerinde olabileceğini dile getirerek Peygamberimizin Hayatı, Hadis gibi derslerin verilebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 10:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35