İncirlik'te 'Ramazan' duyurusu

ABD'li askerler için İncirlik Üssü'nün internet sitesinde, Ramazan hakkında çeşitli bilgiler yayınladı.

İncirlik'te 'Ramazan' duyurusu

Adana'daki İncirlik Üssü'nde bulunan ve ABD'li askerlerin görev yaptığı 39. ABW Komutanlığı internet sitesinden, askerler ve aileler için İslamiyet ve Ramazan hakkında çeşitli bilgiler ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında duyuru yayınladı.

''Ramazan Ayı boyunca saygılı ve bilinçli olunuz'' başlığıyla yer alan açıklamada yer alan uyarılar şöyle:

''Müslümanların inançlarına saygı göstermek amacıyla, Ramazan ayında gün içinde halka açık yerlerde ve de caddelerde herhangi bir şey yemeyiniz ve de içmeyiniz. Kutsal ay boyunca, üs dışında kalan yolda bulunan dükkanlar ve fast-food restoranları açık olacaktır.

Türk meslektaşlar, arkadaşlar, hizmetçiler ve bahçıvanlar oruç tutuyor olabilirler. Sonuç olarak şekerleri düşebilir ve sinirleri gerginleşebilir, daha az dikkatli, halsiz ve dalgın olabilirler. Bundan dolayı, güvenlik konusunda daha bilinçli davranınız. Faaliyette olan makineler ve araçlar konusunda daha ihtiyatlı olunuz. Sürücüler, özellikle akşam iftar vaktinden hemen önce ara ara agresif bir tavırla araç kullanabilirler. Bütün bu ihtimalleri aklınızda bulundurunuz ve Ramazan boyunca hem kendi güvenliğinizi hem de başkalarının güvenliğini tehlikeye atmayınız.''

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 23:30
banner53
YORUM EKLE

banner39