banner39

İngiliz bankasının 7 bin çalışanı işsiz kalacak

İngiltere'nin en büyük bankaları arasında yer alan Barclays, banka şubelerinin yaklaşık dörtte birini kapatıyor, 7 bin kişiyi işten çıkarıyor

Genel 11.02.2014, 11:13 11.02.2014, 11:13
İngiliz bankasının 7 bin çalışanı işsiz kalacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin en büyük bankaları arasında yer alan Barclays, ülkedeki banka şubelerinin yaklaşık dörtte birini kapatıyor. Bu karar kapsamında bankanın yedi bin çalışanı işsiz kalacak. Kararın ülkede eylemlere neden olabileceği belirtiliyor. Barclays bir süre önce yeniden yapılandırma kapsamında ülkedeki toplam şubelerinin yaklaşık dörtte birini kapatacağını, yatırım bankacılığı kısmında ise istihdam kesintisine gideceğini duyurmuştu.

İlk etapta bankanın yaklaşık 400 şubesinin kapatılacağı, bankanın, ülkenin indirimli ürünler satan Asda marketlerinde daha küçük birimler kurarak bankacılık hizmetlerini sürdüreceği ifade edildi. Banka geçen yıl açıklanan 3700 kişilik işten çıkarma planına ek olarak yedi bin kişiyi daha işten çıkarmaya hazırlanıyor.

İngiltere'nin büyük bankaları arasında yer alan Lloyds Banking Group da, 2011'de yapılan plan kapsamında yaklaşık 1080 kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?