banner15

İngiltere de Suudilere silah satma peşinde

ABD'ye tarihinin en büyük silah satışını "bahşeden" Suudi Arabistan, Londra'nın da iştahını kabarttı

İngiltere de Suudilere silah satma peşinde

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

ABD'nin, Suudi Arabistan'a 60 milyar dolarlık silah satışının ardından İngiltere de, daha önce Suudi Arabistan ile imzaladığı 31,6 milyar dolarlık anlaşma için Suudi Arabistan ile görüşmelere başladı.

Bugün Arap News gazetesinde manşetten yayımlanan bir haberde, Kral Abdullah'ın, İngiltere Savunma Bakanı Liam Fox ile biraraya geldiği duyuruldu.

Görüşmede ayrıca Suudi Arabistan İstihbarat Başkanı Prens Mugrin, Suudi Arabistan'ın İngiltere Büyükelçisi Prens Muhammed Bin Nawaf da yer aldı.

İngiltere Savunma Bakanı ayrıca Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Naif ile de biraraya geldi, görüşmede güvenlik konuları ele alındı.

Bu görüşme sırasında ikili ilişkiler ele alınırken, gazetenin uzmanlara dayanarak yazdığı habere göre, Liam Fox daha önce Suudi Arabistan'ın İngiltere'den satın almayı düşündüğü 31,6 milyar dolarlık silahları gündeme getirdi.

Haberde, Suudi Arabistan'ın 2007 yılında İngiltere'den savunma sistemleri satın almak istediği ve bu sistemler içinde 72 adet Eurofighter Typhoon savaş uçaklarının da bulunduğu kaydediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
rauf
rauf - 10 yıl Önce

bu arap kralları abd,israil ve ab yi ayata tutan bu arap krallar , çıkan perolün %90 ı zaten abd ve ab ülkelerinin geriye kaln %10 unuda silah alarak abd ,ab ve israil li resmen finanse ediyorlar, Allah tan bugün için dileğim şu petrolü zalimlerin elinden alsın İnşAllah dünya daki zulmün işbirlikçisi olan arap kralları Allah tan zaten korkunuz yok Allah sizi bildiği gibi yapsın

banner39

banner36

banner47

banner48