banner39

İnşaat Mühendisleri Odası'nda haftasonu seçim var

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde bu haftasonu yapılacak seçimlerde Meslekte Birlik Grubu, Yeryüzü Mühendisleri Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Kültür tarafından temsil ediliyor

Genel 14.02.2014, 11:09 14.02.2014, 11:09
İnşaat Mühendisleri Odası'nda haftasonu seçim var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İstanbul Şubesi’nin Genel Kurulu 15 – 16 Şubat 2014 tarihlerinde yapılacak.

Şişli Karagözyan İlköğretim Okulunda yapılacak seçimlere bu dönem Meslekte Birlik Grubu, Yeryüzü Mühendisleri Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Kültür başkanlığında giriyor.

Kültür tarafından yapılan açıklamada, “Meslekte Birlik İMO da Değişim” grubu olarak, senin huzuruna çıkma sebebimiz odanın mesleki faaliyet dışında anılmaması, belli bir ideolojinin sözcüsü olmaması, sadece mesleğin onurunu ve geleceğini düşünen, katılımcılığı esas alan gelişmeye açık, saygın, üyelerinin hak ve menfaatlerini savunan, ülkesine hizmet etmeyi şiar edinen bir anlayışı hakim kılmaktır” denildi.

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul şubesine kayıtlı 23.400 kişi bulunuyor. 2012 Seçimlerinde Çağdaş Grup 3025; Meslekte Birlik ise 2524 oy aldı.15.800 kişi ise seçime gelmedi. Oda yönetiminin seçimleri yeniden kazanabilmek için seçimleri ilan etmediği iddia ediliyor.

Meslekte Birlik Grubu tarafından yapılan açıklamada odanın siyasete haddinden fazla bulaştığı savunuluyor. Kültür, 23.492 Üyesi olan bir kurumun 14 kişilik ( 7+7)  bir yönetim kuruluyla  idare edilemeyeceğini, delegelerin ise sadece seçimden seçime oy vermeye geldiklerini onların fikirlerine müracaat edilmediğini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?