banner15

İP'teki arama tamamlandı: 9 gözaltı

İşçi Partisi İstanbul İl Teşkilatı, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinde aramalar tamamlandı, aralarında Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek dahil 9 kişi gözaltına alındı.

İP'teki arama tamamlandı: 9 gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İşçi Partisi (İP) İstanbul İl Teşkilatı, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinde yapılan aramalar tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'ın talebi üzerine mahkemeden alınan kararla sabah saat 08.30'da başlatılan aramalar sona erdi.

Aramayı gerçekleştiren ekiplerin çıkışı sırasında bina önünde toplanan bir grup, taşkınlık yaptı. Bazı göstericilerin sağduyu çağrıları üzerine olaylar büyümeden yatıştırıldı.

Gruptakiler, polis ekiplerinin ayrılmasının ardından bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.

9 KİŞİ GÖZALTINDA

Ulusal Kanal'da yapılan aramanın ardından 8 kişi gözaltına alındı. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan 8 kişi arasında İşçi Partisi  Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bedri Gültekin, Erkan Önsel ve Turan Özlü de bulunuyor.

Soruşturma kapsamında İP İstanbul İl Teşkilatı, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinde yapılan aramalar sırasında Gültekin, Önsel ve Özlü'nün yanı sıra Aydınlık gazetesi çalışanları Mehmet Bozkurt, Caner Taşpınar, Ruhsar Şenoğlu ve Bülent Baş ile Ulusal Kanal muhabiri İlyas Gümrükçü de gözaltına alındı.

DOĞU PERİNÇEK'İN OĞLU DA GÖZALTINDA

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek'in evinde yapılan arama tamamlanırken, Mehmet Perinçek de gözaltına alındı.

Mehmet Perinçek'in Gayrettepe'deki evinde, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'ın talebi üzerine mahkemeden alınan kararla yapılan arama sona erdi.

Mehmet Perinçek gözaltına alınırken, evde yapılan aramada el konulan evraklar emniyete götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 01:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35