banner39

İran-Rusya arasındaki uçuşlar iki katına çıkıyor

İran ile Rusya arasındaki uçuşların iki katına çıktığına bildirildi

Genel 15.03.2016, 14:20 15.03.2016, 14:20
İran-Rusya arasındaki uçuşlar iki katına çıkıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak dünkü Tahran ziyaretinde iki ülke arasındaki uçuş sayısının iki katına çıkarılacağını bildirdi.

İran İletişim ve Ulaşımdan sorumlu bakanı Mahmud Vaezi ile görüşmesinden sonra açıklama yapan Novak, "Şu an halihazırda haftada 5 uçuş yapılıyor. Birkaç ay içerisinde bu uçuş sayısı 9'a çıkarılacak" ifadelerini kullandı.

İki ülkenin özel hava şirketleri daha önce, sivil havacılık alanında işbirliğini genişletmek için anlaşma imzalanmışlardı.

ENERJİ İŞBİRLİĞİ

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçtiğimiz aylardaki İran ziyareti sonrasında özellikle enerji alanında olmak üzere iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştiğini belirten Novak, "Bin 400 megavat kapasiteli termik santralin yapımıyla ilgili anlaşma üzerindeki çalışmalar, gelecek günlerde tamamlanacak" dedi.

Novak, "Ayrıca, atom enerji santrali, Azarbeycan ve Ermenistan üzerinden elektrik nakli sağlayacak sistemin kurulumu, enerji üretim terminallerinin modernizasyonu da iki ülke arasındaki işbirliği konuları arasında yer almaktadır" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?