banner39

İşadamı, rüşvetçi memuru yakalattı

Ankara'da Maltepe Vergi Dairesi'nde çalışan Fetih E., 140 bin liralık vergi borcunun taksitlendirilmesi konusunda işadamı H.K.'dan rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı

Genel 10.03.2012, 10:57 10.03.2012, 10:57
İşadamı, rüşvetçi memuru yakalattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Vergi dairesinde çalışan Fetih E. bir işadamından rüşvet alırken kamera ile görüntülendi. Masa altından aldığı para paketinin peçete olduğunu ileri sürdü ama tutuklanmaktan kurtulamadı. Ankara'da Maltepe Vergi Dairesi'nde çalışan Fetih E., 140 bin liralık vergi borcunun taksitlendirilmesi konusunda işadamı H.K.'dan rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.

Milliyet'in haberine göre, başkentte özel güvenlik sektöründeki bir firmanın sahibi olan H.K. adlı işadamı, firmasının 140 bin liralık vergi borcunun taksitlendirilmesi için üç hafta önce vergi dairesine başvurdu. Fetih E. adlı memur, H.K.'ya 5 bin lira rüşvet vermesi halinde sorunu çözeceğini bildirdi. İşadamı H.K., hemen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Başvuru üzerine savcılık zanlıların yakalanması için polise talimat verdi. Polis hemen bir operasyon planladı. İşadamı H.K., rüşvet isteyen vergi memuru Fetih E. ile bağlantı kurarak buluşma ayarladı.

Maltepe'de bir ciğercide 10 gün önce yapılan buluşma öncesinde polis, mahkeme kararıyla gizli kamera sistemi kurdu. Buluşma saatinde önce pastane önünde buluşan Fetih E. ve işadamı H.K., caddenin karşısındaki ciğercide bir masaya oturup sohbete başladı.

PEÇETE SAVUNMASI

Sohbetin ardından yemek sırasında, H.K., seri numaraları alınmış olan 3 bin lira ile 800 doları rüşvet olarak Fetih E.'ye verdi. Fetih E., pastanedeki diğer müşterilerin görmemesi için içinde para olan paketi masanın altından alarak sol cebine koydu. Yemekten sonra lokantadan çıkan ikiliden Fetih E.'yi, polisler yakaladı. Bu sırada, Fetih E. cebindeki paketi telaşla yere attı.

Emniyete götürülen Fetih E., H.K.'yı 4-5 yıldır tanıdığını ve aynı zamanda bir tanıdığının patronu olduğunu veğ kendisinden vergi borcunu silmesini istediğini, ancak kendisinin kabul etmediğini savundu.

İzletilen kamera görüntülerinde masa altından aldığı ve cebine koyduğu para demetini, "H.K. bana masanın altından peçete verdi" diye açıklayan Fetih E., kendisine komplo kurulduğunu iddia etti. Fetih E., rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?