banner15

İşçi Partililerin eyleminde 26 gözaltı

ABD Büyükelçiliği önünde eylem yapan İşçi Partililere polis müdahale etti, 26 kişi gözaltına alındı

İşçi Partililerin eyleminde 26 gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi, Aydınlık Dergisi ve Ulusal Kanal'a yapılan operasyonları protesto etmek isteyen bir grup partili, Amerikan Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı. Büyükelçiliğin duvarına sprey boya ile bazı yazılar yazan gruba, polisin müdahalesi gecikmedi. Polisin dağılın uyarısını dikkate almayan 26 kişi gözaltına alındı.

Ellerinde Türk bayrağı ve İşçi Partisi bayrağı bulunan İşçi Partili bir grup, Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi, Aydınlık Dergisi ve Ulusal Kanal'a yapılan operasyonları ve operasyonlar sonucundaki tutuklamaları ABD Büyükelçiliği önünde protesto etmek istedi.

İzinsiz gösteri yapan grup üyeleri elçilik önüne gelerek, elçilik binasının duvarına sprey boya ile "Puşt Amerika", "Hesap soracağız" ve "İşçi Parti susmayacak" yazıları yazdı. Grubun gösteri yaptığı haberini alan polis ekipleri hemen bölgeye sevk edilirken, yakında bulunan ekipler, grubu buradan uzaklaştırmak istedi.

Elçilik duvarına yazı yazılmasını engellemeye çalışan emniyet görevlilerini, kalabalık göstericilerin engellediği görüldü. Eylemcileri dağıtmaya çalışan ve yazı yazılmasını engellemeye çalışan bir emniyet görevlisi telsizden, "Grup bizi engelliyor" şeklinde anons geçti.

Polis ekiplerine direnen partililer, polisin dağılın uyarısını dikkate almayıp, burada açıklama yapmak istedi. Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından Çevik Kuvvet ekipleri olay yerine intikal etti. Ekipler, elçilik binası önünde grubu çembere aldı. Göstericiler daha sonra tek tek gözaltına alındı. Eylemcilerin müdahale sırasında polise direndiği ve slogan attığı görüldü. Yaşanan arbedenin ardından partili 26 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 17:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35