'İslam Dünyası Libya'yı yalnız bırakmamalı'

Rusya Liberal Demokrat Parti Başkanı Vladimir Jirinovski, Müslüman ülkelerin Libya için birleşmesini ve dayanışma içinde olması gerektiğini söyledi.

Gündem 21.03.2011, 11:15 21.03.2011, 11:15
'İslam Dünyası Libya'yı yalnız bırakmamalı'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan Rusya Liberal Demokrat Parti Başkanı Vladimir Jirinovski, Müslüman ülkelerin Libya için birleşmesini ve dayanışma içinde olmasını istedi. 

Jirinovski yaptığı açıklamada, Müslüman ülkelere Libya ile dayanışma çağrısında bulunarak, İran, Sudan, Suudi Arabistan, Türkiye ve diğer ülkelerin Libya'yı yalnız bırakmaması gerektiğini belirtti.

Açıklamada, Libya'da kimseyi tehdit etmeyen demokrasinin yerle bir edilmesine izin verilemeyeceğini kaydeden Jirinovski, "Avrupalıların ve deniz aşırı ülkelerdeki politikacıların dar görüşlü yaklaşımıyla aynı noktada duramayız" ifadesini kullandı.

Libya'dan sonra sıranın herhangi bir Müslüman ülkeye gelebileceğini belirten Jirinovski, "Batı kararlı ve saldırgan bir şekilde hareket ediyor. Irak ve Afganistan'daki askeri müdahalenin olumsuz sonuçlarından hiçbir ders almadı. Bu saçmalığı durdurmalısınız" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?