banner39

İşler'in konvoyuna taşlı saldırı

Van'da seçim çalışmaları yapan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in aracının da bulunduğu konvoy Muradiye ilçesinde taşlı saldırıya uğradı.

Genel 05.03.2014, 23:27 05.03.2014, 23:27
İşler'in konvoyuna taşlı saldırı

Van'da Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in aracının bulunduğu konvoya taşlı saldırı düzenlendi. Çaldıran ilçesini ziyaretinin ardından Muradiye'ye geçen Başbakan Yardımcısı İşler'in aracının bulunduğu konvoy, BDP seçim bürosu önünde toplanan bir grup tarafından taşlandı.

Gruba, polis ekiplerinin müdahalesinin ardından dağıldı.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan İşler, "Çaldıran'dan Muradiye'ye gittiğimizde de birtakım taşlı saldırı oldu. Bu da son derece çirkin bir saldırıydı" dedi.

Saldırıya uğradığı Muradiye'ye ilk kez bir başbakan yardımcısının ziyarette bulunduğunu ifade eden İşler, şöyle devam etti:

"Bizim örfümüzde, adetimizde misafire 'hoş geldiniz' denir, güller atılır. Taş atılmaz, sopa atılmaz. Bu örfümüze de adetimize de insanlığa da terstir. Türk örfünde de Kürt örfünde de böyle bir şey söz konusu değil.

Kaldı ki burada biz demokratik yarış içindeyiz. Bu yarışta centilmenlik gerekir. Ama yapılan saldırılardan anlıyoruz ki BDP ciddi şekilde kan kaybetmekte, bunun acısını da bu tür saldırılarla çıkarıyor. Daha önce de bu konuda büyükşehir belediye başkan adayımıza böyle bir saldırı olmuştu."

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?