banner39

İstanbul Emniyeti'nde bir cihaz daha kayıp

İstanbul Emniyeti'nde 17 Aralık operasyonları sonrası fark edilen cihaz kayıplarına bir yenisi daha eklendi

Genel 10.04.2014, 10:08 10.04.2014, 10:08
İstanbul Emniyeti'nde bir cihaz daha kayıp

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Emniyeti’ndeki kayıp cihazlara yönelik soruşturmalara 17 ve 25 Aralık operasyonları sonrasında bir yenisi daha eklendi.

17 Aralık Operasyonu sonrası Emniyet'ten kaybolan, "Böcek" olarak bilinen dinleme cihazlarının ve bazı teknik ekipmanların peşine düşen polis başmüfettişleri, Genel Bilgi Tarama (GBT) işleminde kullanılan ve bir kişinin yurt dışına giriş çıkış, mali bilgileri gibi kapsamlı bilgilerine erişilebildiği PDA adı verilen cihazların da kayıp olduğunu belirledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün envanter kayıtlarının incelenmesiyle ortaya çıkan kayıp cihazlardan birisinin seri numarasından cihazın, dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü N.A.'nın makam aracında kullanılan cihaz olduğu belirlendi. Cihazın, Şube Müdürü N.A.'nın makam şoförü Emre K.'ya zimmetli olduğu ve Emre K.'nın 17 Aralık sonrası görev yerinin değiştirildiğini tespit etti.

Star Gazetesi'nin haberine göre olayla ilgili olarak soruşturma başlatan müfettişlerin, kayıp cihazla ilgili olarak ifadesine başvurduğu polis memurunun "Cihaz nerede?" sorusuna, "Cihaz araçtaydı. 17 Aralık sonrası tayinim çıktı. Ben de araçla birlikte teslim ettim. Nerede olduğunu bilmiyorum" yanıtını verdiği öğrenildi. Emre K., hakkındaki soruşturma devam ederken, cihazın eski şube müdürü N.A.'nın kontrolünde kullanıldığı ancak şoför Emre K. üzerine zimmetli olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?