banner15

İstanbul'da Cuma çıkışı PKK'ya protesto

İstanbul'da Eyüp Camii'nde Cuma namazı çıkışında Türkiye Kamu-Sen üyesi yaklaşık 100 kişilik grup son günlerde gerçekleşen PKK saldırılarını protesto etti

İstanbul'da Cuma çıkışı PKK'ya protesto

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup, Eyüp'te Cuma namazı sonrasında PKK'nın askerlere yönelik yaptığı saldırıları protesto etti.

Eyüp Camii'nde Cuma namazı çıkışında Türkiye Kamu-Sen üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, Çukurca'da intikal halindeki askeri konvoya düzenlenen saldırı ile birlikte, Beytüşş ebap ve Silvan saldırılarını protesto etti.

Grup Türk bayrakları açarak, 'Askere uzanan eller kırılsın', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde sloganlar attı. Grup adına yapılan açıklamada, terör belasının bir an önce sonlandırılması ve sorumlularının yakalanarak en ağır şekilde cezalandırılması istendi. Öte yandan terör eylemi sırasında yoldan geçen bir kadın, açıklamanın ne ile ilgili olduğunu anlamadan protestoculara tepki gösterdi. Yaşlı kadının "Ne istiyorlar vatan hainleri, nankörler, İsrail babanız m ı size bakıyor? Ne istiyorsunuz? Bizde mi öyle yapalım. Bizim askerlerimizden ne istiyorsunuz? " şeklindeki tepkisi ve yaşadığı heyecan, grubun protestosunu gölgede bıraktı.

Heyecandan 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde atılan sloganları bile duymayan yaşlı kadın, kendisini sakinleştirmeye çalışan sivil polislere de tepki gösterdi. Daha sonra yaşlı kadın sakinleştirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 17:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35