banner15

İstanbul'da Esad protesto edildi

Suriye İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup Esad yönetimini protesto etti

İstanbul'da Esad protesto edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'deki olaylar, İstanbul'da protesto edildi.

Suriye'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, Devlet Başkanı Beşşar Esad aleyhine sloganlar atarak, pankart açtı. 

Grup adına açıklama yapan Firaz Gannam, Suriye halkının Baas rejiminin baskısına karşı barışçıl eylemlerine devam ettiğini belirterek, rejimin şiddet uygulamalarına karşı halkın Deraa, Hama, Homs, Direlzor, Lazkiye, Kamişli ve Halep'te yüzlerce protesto gösterisi yaparak bu şiddete dur demek istediğini vurguladı. 

Gösterilere katılan halkın hiçbir silahlı eyleme kalkışmadığını ifade eden Gannam, tüm şiddet eğilimlerine rağmen, her türlü ayrımcılığa, silahlanmayla iç savaşa ve askeri dış müdahaleye karşı olduklarını bildirdi. 

Gannam, Esad ailesi ve Baas rejiminin öldürmeye devam ettiğini savunarak, şöyle konuştu, 

''Esad ve rejiminin katliamlarını devam ettirmesi, Birleşmiş Milletler ve bazı İslam ülkelerini harekete geçirmiştir. Esad'ın hemen gitmesi gerektiğini söylemeye başlamışlardır. Ancak Suriye halkı bu hamleleri eksik görüyor. 6 aydır Suriye'de ölen, yaralanan, kaybolan ve gözaltına alınanların sayısı net olarak bilinmiyor. Sivil insanların, evleri, iş yerleri, camiler, araçlar, maddi ve manevi tüm sahip olunan değerler ateşli silahlar ve tanklar ile talan ediliyor. Esad ve çevresi, bu kadar katliamı yaptıktan, bu kadar insanı hapse attıktan, bu kadar işkenceyi ve bu kadar zulmü yaptıktan sonra uluslararası mahkemelerde yargılanmalı ve hesabını vermelidir.'' 

Grup, daha sonra olaysız dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 16:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35