banner39

İstanbul'da okullar tatil edildi

İstanbul'da beklenen kar yağışının erken başlaması, öğrencilerde heyecan yarattı. İstanbul Valiliği yarın (18 Ocak Pazartesi günü) okulları 1 gün tatil etti.

Genel 17.01.2016, 21:57 18.01.2016, 08:18
İstanbul'da okullar tatil edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. İstanbul Valiliği, etkisini arttırması beklenen kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa neden olmaması için kentte eğitim öğretime, bugün ara verildiğini bildirdi. 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirmelere göre, kentte bugün başlayan kar yağışının aralıklarla devam etmesi ve yarın öğleden sonra ise etkisini arttırmasının beklendiği belirtildi. Kar yağışının oluşturabileceği olumsuzlukların dikkate alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla; anaokulları, ilk, orta, liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerine, 18 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür."

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

KOCAELİ'DE OKULLAR TATİL

Kocaeli'de kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceğinin, gün boyu kar yağışının devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa, mağduriyete yer vermemek için il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 18 Ocak 2016 Pazartesi ara verilmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SAKARYA

Sakarya'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Vali Hüseyin Avni Coş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, meteorolojinin yoğun kar yağışı uyarısı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla kentteki ilk ve orta dereceli okulların 18 Ocak Pazartesi tatil edildiğini bildirdi.

Kentte taşımalı eğitim veren tüm okullarda da eğitime ara verilmişti. 

MUĞLA

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Muğla’da hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18.01.2016 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

MANİSA

Manisa'nın Demirci ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilecek. 

İlçe merkezinde sağanağın ardından başlayan kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oldu. Çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana gelirken belediye ekipleri yolları açık tutabilmek için kar temizleme çalışmaları yapıyor.

Kar kalınlığı ilçe merkezinde 30, Demirci-Simav karayolu Akçakertik mevkisinde ise 40 santimetreye kadar ulaştı. 

Demirci Kaymakamlığı, yağış nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, ilçede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü, ekiplerin yolları açık tutabilmek için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?