banner39

İstanbul'da trafiğe G-20 ayarı

İstanbul'da bugün ve yarın yapılacak G-20 Zirvesi boyunca Şişli'deMete ve Adil Baba kavşakları kademeli olarak trafiğe kapatılacak

Genel 09.02.2015, 11:10 09.02.2015, 11:26
İstanbul'da trafiğe G-20 ayarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'nin G-20 Dönem Başkanlığı kapsamında, G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın ilki bugün İstanbul'da başlıyor. Toplantı süresince Şişli Mete ve Adil Baba kavşakları kademeli trafiğe kapatılacak.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın makamından yapılan yazılı açıklamaya göre, Babacan başkanlığındaki toplantıya, G-20 üyesi ve davetli ülkelerin G-20 Bakanları ve Merkez Bankası başkanlarının yanı sıra ilgili uluslararası kuruluşların üst düzey yöneticileri katılacak.

Toplantıda, küresel ekonomik görünüm, riskler ve uygulanan politikalar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Toplantıda ayrıca, kapsamlı büyüme stratejilerine yönelik uygulama planları, yatırım ve altyapı konusuna ilişkin öneriler, finansal düzenleme reformlarının uygulanmasında sağlanan ilerlemeler, IMF 2010 Kota ve Yönetim Reformu'na ilişkin gelişmeler ve uluslararası vergi konuları ele alınacak.

Bu konulardaki çalışma oturumlarında ilgili gündem maddelerine ilişkin G-20 taahhütlerinde sağlanan ilerlemeler ile bundan sonra atılması gereken adımlara odaklanılacak.

G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nda ele alınacak hususlara yönelik teknik istişare ve hazırlıkları gerçekleştirmek üzere, G-20 Müsteşarları ve Merkez Bankası başkan yardımcıları da 9 Şubat 2015 tarihinde kendi aralarında toplanacaklar.

Söz konusu toplantılar sırasında Başbakan Yardımcısı Babacan, birçok konuk Bakan ve Merkez Bankası başkanı ile ikili görüşmelerde bulunacak.

G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın ardından toplantıya ilişkin bir sonuç bildirgesi yayımlanacak, bildirge toplantının hemen akabinde kamuoyu ile paylaşılacak.

TRAFİKTE DÜZENLEMELER

G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı kapsamında 9-10 Şubat'ta Şişli'de Mete ve Adil Baba kavşakları kademeli trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, toplantı, 9-10 Şubat'ta Şişli'deki İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda emniyet ve trafik tedbirleri çerçevesinde, 9 Şubat Pazartesi saat 08.00'den toplantının sona ereceği tarihe kadar toplantıya katılacakların geçişleri esnasında Mete ve Adil Baba kavşakları kademeli trafiğe kapatılacak.

Kapatılma esnasında sürücülerin yönlendirileceği alternatif yollar şöyle:

"Dolmabahçe Vodafone Arena Stadyumu arkasından gelen akım, Asker Ocağı Caddesi başından Gümüşsuyu istikametine, Taş Kışla Caddesi'nden gelen akım Adil Baba Kavşağı'ndan Küçük Çiftlik Caddesi'ne yönlendirilecek. Taksim Meydanı'ndan Mete Kavşağına dönüşler, AKM önünden Gümüşsuyu Caddesi'ne, Divan Kavşağı'ndan Mete Kavşağı'na gelen akım, Tünel içi ve Tünel üstünden Cumhuriyet Caddesi'ne yönlendirilecek."

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?