banner39

İstanbullu 700 çocuk 'Boğaz'ı ilk kez gördü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul'da yaşayan ancak daha önce denizi hiç görmeyen 700 çocuk için "Boğaz" turu düzenlendi

Genel 23.04.2015, 18:25 24.04.2015, 09:34
İstanbullu 700 çocuk 'Boğaz'ı ilk kez gördü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "23 Nisan İstanbul Görmeye Değer Şenliği"nde, İstanbul'da yaşayan ancak daha önce denizle buluşamayan 700 çocuk boğaz turuna katıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA işbirliği ve Dünya Göz Vakfı’nın desteğiyle gerçekleşen tur, Üsküdar Harem'den başladı.

İstanbul'un denize uzak ilçelerinde yaşayan çocuklar, tekneyle yaptıkları boğaz turu sırasında eğlenceli dakikalar geçirdi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği ve Sancaktepe, Ümraniye, Küçükçekmece, Başakşehir, Beykoz ve Tuzla'daki okullarda eğitim gören 700 ilköğretim öğrencisine tur sırasında, 120'ye yakın TURMEPA gönüllüsü tarafından İstanbul Boğazı'nın önemi anlatıldı.

Çocuklar ayrıca oynadıkları oyunlarla bilgilerini pekiştirdi. Beşiktaş ve Ortaköy iskelelerine uğrayan teknede İstanbul'un tarihiyle ilgili de bilgi alan çocuklar, çok mutlu olduklarını dile getirdi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, etkinliğe ilişkin açıklamasında, 23 Nisan'da öğrencilerin  "İstanbul'un Çocukları Denizle Buluşuyor Projesi" ile hem İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini seyrettiklerini hem de etkinliklerle becerilerini sergilediklerini söyledi.

Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA Genel Müdür Yardımcısı Semiha Öztürk de bu çok özel ve anlamlı etkinliğin bu yıl 7'ncisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?