banner39

İTİCÜ'de doktora ve master yarışı

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bahar dönemi lisansüstü program başvuruları başladı.

Genel 17.01.2011, 15:06 17.01.2011, 15:20
İTİCÜ'de doktora ve master yarışı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCU) bahar dönemi lisansüstü program başvuruları başladı. Bu yıl ilk kez Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde matematik yüksek lisans programı başlatılıyor. Program tezli ve tezsiz olarak uygulanacak. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde ise Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku doktora programı açıldı.

İTİCU Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf TUNA yeni programın, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik için başvurusunun değerlendirme sürecinde önem kazanacağını söyledi. Mezunların çeşitli kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda rahatlıkla görev alabilmelerini sağlayacak bir öğretimin sürdürülmesini amaçlayan programın kontenjanının ise 10 olması planlandı.

Yusuf Tuna, enstitü bünyesindeki programların piyasadaki rekabet ortamını dikkate alarak hazırlandığını, yetkin eğitim ve öğretim kadrosuyla programlara katılanların iş dünyası ile yakın temas hainde olma imkânı sağlayacaklarını anlattı.

Fen Bilimlerinde ise endüstri mühendisliği, istatistik ve matematikte başlatılacak yüksek lisans programlarına tezli ve tezsiz başvuru yapılabilecek. Endüstriyel Fizik programı ise tezsiz uygulama yapılabilecek.  İTİCU Fen Bilimleri Müdürü Abdül Halim ZAİM, matematik programıyla matematik öğretmenlerinin yüksek lisans eğitimi almasının hedeflendiğini söyledi. İstatistik Yüksek Lisans programı da TÜİK ile işbirliği içinde yürütülecek.

Programlara başvurular, 28 Ocak 2011 günü mesai bitimine kadar yapılabilecek. 1- 3 Şubat tarihleri arasında ise mülakâtlar gerçekleştirilecek.


banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?