banner15

İzmir ve İstanbul'da 'terör' operasyonu

Şişli Okmeydanı ile Kağıthane Nurtepe ve Çağlayan'da bazı adreslere terör operasyonu yapıldı, bazı kişiler gözaltına alındı, İzmir'de de eylem hazırlığındaki üç kişi yaklalandı

İzmir ve İstanbul'da 'terör' operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da silahlı örgütlere yönelik operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli ve Kağıthane'de belirlenen adreslere özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin desteği ile operasyon gerçekleştirdi. Şişli Okmeydanı ile Kağıthane Nurtepe ve Çağlayan'da tespit edilen adreslerde bulunan şüpheliler, gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve gösterdikleri yerlerde aramalar yapıldı.

Okmeydanı Kaan Sokak'ta bulunan bir adrese düzenlenen operasyon sırasında sivil bir polis memuru kendi silahından çıktığı öne sürülen bir mermi ile bacağından vuruldu.

Ekip arkadaşları tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

Operasyon hakkında detaylı bilgi verilmedi.

İzmir'de de eylem hazırlığında olduğu iddia edilen PKK üyesi 3 kişi gözaltına alındı. Operasyonda el bombaları, patlayıcı ve patlayıcı düzenekleri bulundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 09:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35