banner39

İzmir'deki neşter faciasına soruşturma

Sağlık Bakanlığı, İzmir'de aynı doktor tarafından yapılan katarakt ameliyatları sonrası "8 hastanın kör olduğu" iddiaları üzerine soruşturma başlattı.

Genel 17.01.2011, 04:09 17.01.2011, 04:09
İzmir'deki neşter faciasına soruşturma

Sağlık Bakanlığı, İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin göz kliniğinde aynı doktor tarafından yapılan katarakt ameliyatları sonrası "8 hastanın kör olduğu" iddiaları üzerine soruşturma başlattı.     

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin göz kliniğinde aynı doktor tarafından yapılan katarakt ameliyatları sonrası ortaya çıkan gelişmeyle ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, uzmanlardan oluşan bir kurulun da söz konusu göz kliniği, burada yapılan ameliyatlar ve ameliyatlar sonrasındaki gelişmelere dair incelemelerinin devam ettiği, bu inceleme ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar ameliyatları yapan hekimin görevinden uzaklaştırıldığı kaydedildi.

Konunun, bütün ayrıntılarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından titizlikle takip edildiği bildirilen açıklamada, gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

İzmir'de doktor "kullanılmış" olduğu iddia edilen aletlerle katarakt ameliyatı yapınca 8 hasta görme yetisini kaybetmişti.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?