banner39

Kaçak sigaralar karakolda kayboldu

Operasyonlarda yakalanan kaçak 70 koli sigara jandarma karakolunda kayboldu. Tutuklanan karakol komutanı suçlamaları kabul etmedi

Genel 14.12.2012, 11:26 14.12.2012, 11:27
Kaçak sigaralar karakolda kayboldu

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Diyarbakır'da bir ihbar üzerine yolcu otobüsünde ele geçirilen 70 koli kaçak sigaranın Silvan Çatakköprü Jandarma Karakol Komutanlığı'nda kaybolduğu ortaya çıktı. Yapılan denetim üzerine ortaya çıkan skandalla ilgili karakol komutanı hakkında 'başkasının zimmetindeki sigaraları sattığı' iddiasıyla Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Olayla ilgili dava duruşması Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmada askeri cezaevinde tutuklu bulunan Jandarma Astsubay Başçavuş M.D. "Kaçak sigaraları adliye aracılığıyla gümrüğe teslim etmek istedim. Bunları hazırlamaları için de görevli B.B ve G.İ'ye talimat verdim. 15 gün sonra bir şey hazırlamadıklarını gördüm. Beni daha sonra bölük komutanına şikayet etmişler. Yapılan denetimde 70 koli sigaranın olmadığı tespit edildi. Benim bunları aldığım söylendi. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum." dedi.

Karakol komutanı M.D., soruşturma hazırlığı sırasında ifadesine başvurulan askerlerin taraflı olduklarına dikkat çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?