banner15

Kaçırılan bebek, annesine kavuştu

Fatih'te pazarda alışveriş yapan annesinin yanındaki çocuk arabasından kaçırılan dokuz aylık bebek, Gaziosmanpaşa'da bulundu.

Kaçırılan bebek, annesine kavuştu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Fatih'te kaçırılan Burhan bebek ailesine kavuştu. Pazarda alışveriş yapan annesinin yanındaki çocuk arabasından kaçırılan dokuz aylık bebek, Gaziosmanpaşa'da bulundu.

Görgü şahitlerinin ifadelerini alan, bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ve ihbarları değerlendiren polis ekipleri, eşkali belirlenen şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Gaziosmanpaşa'dan yapılan bir ihbar üzerine Sarıgöl Mahallesi Laleli Caddesi'ne giden polis ekipleri, kaçırılan Burhan Karagöz'ü, Sebahattin O. (26) ve Kübra K'nın (16) yanında buldu.

Bu kişileri gözaltına alan polis, bebeği teşhis etmek üzere Karagöz ailesini polis merkezine çağırdı. Teşhisin ardından bebek, aileye teslim edildi.

Gaziosmanpaşa polis merkezinden alındıktan sonra olaya karışan zanlılarla Üsküdar Çocuk Büro Müdürlüğü'ne götürülen Burhan bebek, ailesine teslim edildi. Zanlılardan biri sağlık kontrolüne çıkarılırken, yumruklu saldırıya uğradı.

Gaziosmanpaşa Polis Merkezi'nden çıkarıldıktan sonra Üsküdar Çocuk Büro Müdürlüğü'ne götürülen Burhan bebek, ailesine teslim edildi. Çocuk Büro'da işlemleri yapıldıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilen Burhan Karagöz'ün annesi Ayten Karagöz, duygulu anlar yaşadı. Ayten Karagöz çocuğunun bulunmasından emeği geçenlere teşekkür ederken, baba Tacettin Karagöz, "Bebeğimizin sadece yüzünde bir ısırık izi var. Ama şükür bundan daha kötüsü de olabilirdi, Herkes çocuğuna sahip çıksın" dedi. Çocuğunun bulunması ile büyük mutluluk yaşayan aile Çocuk Büro Müdürlüğü'den gecenin geç saatlerinde ayrıldı.

Benzer suçlardan çok sayıda sabıkaları olan şüphelilerin, polis merkezinde suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi. 

Öte yandan sağlık kontrolüne götürülen zanlıların çıkışı sırasında zanlılardan Sebahattin O.'ya yumruklu saldırı oldu. Burhan bebeğin yakınları tarafından yapılan yumruklu saldırıya karışan şahıs ise polis tarafından kıskıvrak gözaltına alındı. Ayrıca Çocuk Büro Müdürlüğü'nde bulunan ve Burhan bebeği kurtaran Saliha Aydar, yaşadıklarını anlattı. Bebeği kurtarmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Aydar, "Bebeği istedim vermediler. Ben de döverek aldım" şeklinde konuştu.
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 05:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48