banner39

Kadastro bilgileri dijitalleşiyor

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, bütün Türkiye'de 2013 yılından itibaren kadastro bilgilerine dijital ortamdan ulaşılabileceğini söyledi.

Genel 21.09.2010, 16:42 21.09.2010, 16:42
Kadastro bilgileri dijitalleşiyor

 
Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, bütün Türkiye'de 2013 yılından itibaren kadastro bilgilerine dijital ortamdan ulaşılabileceğini söyledi. 
 
Demir, "Eskiden yapılanları şimdi hiç yapılmamış gibi yeniden yapıyoruz. Gruplara ayırıyoruz. Bütün Türkiye'de de bunu 2013 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Böylece dijital ortamda bunlara ulaşılabilir hale gelinmiş olacak.

Dolayısıyla il özel idareleri başta olmak üzere bütün ilgili kurum ve kuruluşlarda oradan elektronik ortamda o bilgilere ulaşabilecekler. Bunun üzerine biz coğrafi bilgi sistemlerini de inşa ediyoruz. Bizim dönemimizde kadastro çalışmaları noktasında Türkiye çok büyük bir başarı gösterilmiştir. Bu yenileme çalışmalarını 2013 yılında bitirirsek bu bir nevi destan gibi bir şey olacak. Bunu da inşallah bitirmeyi düşünüyoruz." dedi.

Afyonkarahisar'da kadastro ile tapu sicil müdürlüklerinin çok nezih bir ortama kavuşturacaklarına da değinen Bakan Demir, verilen hizmetler birinci sınıf ve çok şeffaf olacağını söyledi.

Buralarda randevu sistemini getireceklerini belirten Demir, "Vatandaş gittiği zaman direk memurla muhatap olmayacak. Kapıdan bir tane büroya müracaatını yapacak. Burada evrakları alınacak, kendisine teşekkür edilip, gönderilecek. İşlemi bittiğinde cep telefonuna mesajla veya telefonla aranarak 'buyurun imzaya gelebilirsiniz' şeklinde bir çalışma sistemine geçireceğiz. Bunu da 2011 yılı içerisinde tamamlayacağız. Kadastro ve Tapu Sicil Müdürleri yeni binasına taşındığı anda bu şekilde hizmet verilmeye başlanacak." diye konuştu.

Kaynak:AA

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?