banner15

Kadıköy'de Berkin Elvan gerginliği; iki polis yaralı

Kadıköy'de Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ı anmak için düzenlenen eylemde gerginlik yaşandı, iki polis yaralandı

Kadıköy'de Berkin Elvan gerginliği; iki polis yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Kadıköy'de Berkin Elvan İçin düzenlenen gösteride olaylar çıktı. Biri komiser 2 polis hafif şekilde yaralanırken, 2 gösterici de gözaltına alındı.

Yaklaşık 200 kişilik grup, Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ı anmak için saat 19.30 sıralarında Kadıköy Altıyol'daki Boğa Heykeli önünde toplandı. Ellerinde meşalelerle yürüyüşe geçen grup, slogan da atmaya başladı. Gruptan bazı kişiler de çevreye havai fişek attı.

Zaman zaman tempolu adımlarla kuvvetli şekilde yere vurarak yürüyen grup, basın bildirisi de okumak istedi. Polis, grubun isteğine olumlu yanıt verdi. Eylemciler de basın açıklamasını okuduktan sonra, Bahariye Caddesi üzerindeki sokaklara girerek dağıldı.

Ancak grubun dağılmasından yaklaşık 5 dakika sonra, sokak arasından çevreye tekrar havai fişek atıldı. Sokağa giren polis ekipleri gruba müdahale etmeye başladı. Eylemcileri sokakta bir süre kovalayan polis, 2 göstericiyi gözaltına aldı. Yaşanan arbede sırasında biri komiser 2 polis de hafif şekilde yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 08:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35