banner15

Kamalak: Akan kan durmalı

Akan kanın, bu ülkenin kanı, yanan can, bu ülkenin canı olduğunu elirten Mustafa Kamalak, "Bu kanı durdurmamız lazım, hesap ondan sonra görülür" dedi.

Kamalak: Akan kan durmalı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Akan kan bu ülkenin kanıdır, yanan can bu ülkenin canıdır. Bizim bu kanı durdurmamız lazım'' dedi.

Kamalak, Saadet Partisi İl Başkanlığının Kahramanmaraş Saffron Otel'de düzenlediği iftar yemeğindeki konuşmada, Afrika'da açlıktan ölen insanlara yardım elinin uzatılması gerektiğini ifade ederek, bütün insanlığın geniş bir çemberde kardeş olduğunu, herkesin Hazreti Adem'in çocukları olduğunu söyledi.

Türkiye gündemini değerlendiren Kamalak, şöyle
''Türkiyemize bakıyoruz yazık ki her gün şehitler geliyor. Akan kan bizim kanımızdır. Yanan can bizim canımızdır. Bir rakam vermek istiyorum, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı 1919'dan düşmanın denize döküldüğü tarihe kadar vermiş olduğumuz toplam şehit sayımız yani 4 yılda verdiğimiz şehit sayımız 10 bin 785'dir. Güneydoğu'da 1984 yılından 2009 yılına kadar vermiş olduğumuz şehit sayımız ise 11 bin 785'tir. Aynı dönem içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise resmi kayıtlara göre 40 bindir. Ölende öldüren de şehit de katil de bu ülkenin evlatlarıdır. Türkiye Cumhuriyetinin kimliğini taşıyor.

Devlet yöneticilerine diyoruz ki akan kan, bu ülkenin kanıdır, yanan can, bu ülkenin canıdır. Bu kanı durdurmamız lazım. Kim haklı, kim haksız? Türkiye geniş bir ailedir. Bir ailede kardeşler birbirine düşmüş, birileri birbirini hançerlemiş, bıçaklamış. Burada kimin haklı, kimin haksızlığı tartışma konusu olur mu? Kanı durdurmak gerekir. İlk etapta kavgayı durdurmak gerekir. Hesap ondan sonra görülür. Diyoruz ki bu kanı Milli Görüş'ten başkası durduramaz. Birileri çıkıp 'biz durdururuz' derse 'neyi bekliyorsunuz, kaç yıldır Mecliste, kaç yıldır iktidarda değil misiniz?' diye sorarız.''


Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 22:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35