Kamyon şoförlerinin iftarı yol kenarında

Her gün yüzlerce kilometre yol kat ederek yük taşıyan kamyon ve tır şoförleri Ramazan ayında da direksiyon başındalar -Uzun yola çıkan Kastamonulu üç şoför, ilk iftarlarını yol kenarlarında yaptı

Kamyon şoförlerinin iftarı yol kenarında

Her gün yüzlerce kilometre yol kat ederek yük ve eşya taşıyan kamyon ve tır şoförleri Ramazan ayında da direksiyon başındalar. Uzun yola çıkan Kastamonulu üç şoför, ilk iftarlarını yol kenarlarında yaptı.

Kastamonu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (TAŞIKO) eski üyesi tır şoförü Muzaffer Ahçıoğlu (72), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kastamonu'dan yükledikleri suntaları Gaziantep'e götürmek için yola çıktıklarını söyledi.

Mübarek Ramazan ayında oruçlu oldukları halde yollarda olduklarını ifade eden Ahçıoğlu, ''İftarlarımızı nereye denk getirirsek ya şoför arkadaşlarla birlikte açıyoruz ya da lokantalarda açıyoruz'' dedi.

Ahçıoğlu, ekmek parası kazanmak için yılın 11 ayında olduğu gibi, Ramazan ayında da yolda olduklarını belirterek, ''Ramazan günlerinde evlerimizden ayrı olmak çok zor. Ramazan ayını evlerimizde geçirmek daha iyi olur tabi ama çalışmamız gerekiyor'' diye konuştu.

'MESLEĞİMİZ GEREĞİ YOLA GİTMEMİZ GEREKİYOR'

Tır şoförü Kamil Karamuk da (56), 38 yıllık meslek hayatı boyunca Ramazan ayının 10 gününü ancak ailesiyle geçirebildiğini ifade etti.

Ramazan ayında ailesiyle iftar açmanın güzel olduğunu vurgulayan Karamuk, ''Fakat mesleğimiz gereği yola gitmemiz gerekiyor'' dedi.

TAŞIKO şoförlerinden Hikmet Tayfaoğlu ise meslekte 30 yılı geride bıraktığını, emekli olmasına rağmen çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Ramazan ayında ailesiyle olamadığını ifade eden Tayfaoğlu, çocuklarımızın geçimini sağlamak için çalışmak zorunda olduğunu aktardı.

Tayfaoğlu, iftarı açacakları yeri arkadaşlarıyla belirleyip beraber yaptıklarını, aynı şekilde sahur için de kalktıklarını belirterek, ''Sıcak zamanlarda oruçlu olmak bizi zorluyor ama en fazla da susuzluk zorluyor. Bu meslek dikkat gerektiren bir meslek olduğundan biraz kendini zorlarsan sıkıntılar olabiliyor'' diye konuştu.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2012, 10:08
banner53
YORUM EKLE

banner39