banner15

Kandil'e üçüncü sorti!

PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına hava operasyonu üçüncü günde de devam etti. Diyarbakır'dan kalkan savaş uçakları, PKK'nın Kandil'deki kamplarına hava saldırısı gerçekleştirdi.

Kandil'e üçüncü sorti!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı, 8'inci Ana Jet Üssü'nde bu akşam saatlerinde uçak hareketliliği yaşandı. Üsten ard arda kalkan F-16 savaş uçakları Irak sınırına yöneldi.

PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik 2 gündür süren hava operasyonun merkezi Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı, 8'inci Ana Jet Üssü'nde bugün saat 16.00 sıralarında yeni uçak hareketliliği yaşandı.

Üsten ard arda kalkan 6 savaş uçağı Irak sınırına yöneldi.

Kuzey Irak'taki yerel kaynaklar, uçakların PKK'nın bazı kamplarını bombaladığını ileri sürdü.

Bombalamaya ilişkin resmi hakamlardan henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak PKK'ya yakın kaynaklar, uçakların Kandil'i bombaladığı ve bu nedenle bazı yerlerde yangın çıktığını duyurdu.

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı, 8'inci Ana Jet Üssü'nde bu akşam saatlerinde başlayan hava hareketliliği ilerleyen saatlerde de devam etti. Üsten ard arda kalkan F-16 savaş uçakları Irak sınırına yöneldi.

Saat 21.15'i gösterirken 8'nci Ana Jet Üssü'nden 11 adet F-16 savaş uçağı daha 2'şerli gruplar halinde 5'er dakika mesafeyle havalandı. Savaş uçakları, Kuzey Irak sınırına yönelip gözlerden kayboldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 07:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35