banner39

Kaplan, yan kafesteki aslanı öldürdü

Atatürk Orman Çiftçiliği Hayvanat Bahçesi’nde bir kaplan, sadece kolun geçebileceği kapı aralığından pençesiyle yakaladığı aslanı boyundaki şah damarından yaralayarak öldürdü.

Genel 07.03.2011, 17:03 07.03.2011, 17:03
Kaplan, yan kafesteki aslanı öldürdü

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, bugün bazı basın organlarında Atatürk Orman Çiftçiliği’nde (AOÇ) ''Mafyanın Kaplanı Aslanı Parçaladı'' başlığıyla yer alan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Hayvanat Bahçesinde 6 kaplan, 3 aslan bulunduğu belirtilen açıklamada, uzun yıllardır burada bulunan hayvanların, haberlerde iddia edilen yerlerinden alınmadığı ifade edildi.

Kaplanların Belçika'dan bir çift olarak ithal edildiği, onlardan elde edilen yavrularla sayının bugünkü rakama ulaştığı, 1960'lı yıllarda getirilen aslanların da kendi içlerinde nesillerini devam ettirdikleri bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
''AOÇ Hayvanat Bahçesindeki bir kaplan, 4 Eylül’de sadece kolun geçebileceği kapı aralığından, pençesiyle aslanı boyundaki şah damarından yaralamış ve aslan ölmüştür. Kaplanın demir parmaklıkları genişletmesi, aslan kafesine geçmesi ve içeride onu parçalaması kesinlikle söz konusu değildir.

AOÇ Hayvanat Bahçesi, hem yerel hem de uluslararası standartlara uygun işletilmekte olup herhangi bir güvenlik zafiyeti söz konusu değildir. 1933 yılından beri işletilen Hayvanat Bahçesi, hem hayvanların hem de ziyaretçilerin güvenliği açısından hiçbir risk taşımamaktadır.''

 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?